O nás

Pěvecký sbor Hron je dnes samozřejmou součástí hudebního života města Náchod. Bylo tomu tak již od doby jeho vzniku v 19. století. Členové Hronu v minulosti napomohli zrodu samostatného sdružení Komorní hudba Náchod, které organizuje abonentní cykly náchodských koncertů až do dnešních dnů.

Hron založil v Náchodě tradici vánočních koncertů, od samého začátku ve spolupráci s pěveckým sborem studentů náchodského gymnázia, k jehož vzniku také velmi přispěl. V roce 1991 navázal Hron kontakt s německým sborem ve Weipoltshausenu. Tyto zahraniční výměny jsou zajímavé pro obě strany – přinášejí nevšední zážitky a nová poznání. Dalším sborem, se kterým Hron úzce spolupracuje, je polský sbor z příhraničního lázeňského městečka Chudoba – Kudowa Sta Allegro.

Je velmi dobře, že členy Hronu je  také řada bývalých zpěváků z gymnaziálního sboru a další mladí zpěváci z jiných škol.

Co určitě zůstane a přetrvá, to bude obyčejná a zároveň tak okouzlující radost ze společného zpívání.

Pozvánka

Pěvecký sbor Hron zkouší každé úterý od 19:00 do 21:00 hod ve zkušebním sále městského divadla v Hotelu U Beránka (chodíme zadním vchodem divadla). Rádi přivítáme každého zájemce, který se rozhodne přijít zcela nezávazně na nás podívat.